Vokálně instrumentální soubor Ludus Musicus má za sebou natáčení posledního představení z třídílné série online koncertů, které se vztahují k nejvýznamnějším svátkům církevního roku. Záznam vznikl v kostele sv. Martina a Prokopa v Karlíku pod kameramanskou taktovkou Dobnetu. 

 

Podle Františka Běhounka z Ludus Musicus nevznikly během natáčení žádné problémy. „Byl krásný den a natáčení bylo velice pěkné a dobře běželo, všechno bylo v pořádku jako již při předešlých koncertech.“

 

Karlik, nataceni koncertu_ Ludus Musicus kveten 2021

 

DOBNET natáčel koncert v tříčlenném týmu. O zvuk se postarala Kristýna Frymlová, která dorazila do kostela jako první, kamery pak obsluhovali Vladimír Svejkovský a Oldřich Burda mladší „Strávili jsme v kostele skoro celý den, některé skladby se musely opakovat, dokud nebyly dokonalé. V karlickém kostele jsem byl snad jednou v životě, tak teď jsem měl příležitost se tam podívat,“ sdělil své postřehy Oldřich Burda.

 

Karlik, nataceni koncertu_ Ludus Musicus kveten 2021

 

Natáčelo se na dvě kamery (jedna na celky, druhá na detaily) a několik mikrofonů. „Také tentokrát to byla příjemná a bezproblémová práce, pak Běhounek vždy určil, co se bude hrát, a jelo se.“ Kromě celodenního natáčení pak strávil pan Svejkovský další hodiny ve střižně, během nichž musel vybrat správné záběry, sestříhat je, udělat zvukové korekce a přidat titulky. Výsledný záznam tím zakončil hlavní liturgické slavnosti roku a nyní bude následovat čas putování až do příštího adventu.

 

Premiéra bude na letnice, v neděli 23. května od 17:00 na webu idobnet.cz/letnice.

Počet přečtení celkem: 222 , z toho 1 dnes