V Dobřichovicích vzniká očkovací centrum se sportovní hale. Pro jeho hladké fungování je zapotřebí kapacitně dostačující a stabilní připojení k internetu, pomocí kterého se očkovací centu připojí k centrálním systémům a databázím, tedy zejména k Centrálnímu rezervačnímu systému a k dalším podpůrným programům.

 

Pro očkovací centrum DOBNET vyčlenil samostatnou linku. „Linka je přímá, jedná se o privátní spoj z našeho vysílače na střechu haly Bios. Na lince není omezen tok dat, při instalaci jsme naměřili až 600 Mbps, což je velký nadstandard, a odezvy do 1 m/s, to už se rovná optickému kabelu. To vše s velkou rezervou postačí k bezproblémovému zatížení, které očkovací centrum bude pro hladký provoz potřebovat,” řekl technik Tomáš Skuhrovec z DOBNETu.

 

Budova haly byla připojena 10. března z vysílače DOBNET umístěném na budově základní školy, vzdálené necelých 400 metrů. Technici DOBNETu na střehu haly instalovali malý stožár pro anténu pro příjem. “Na střeše jsme našli nejlepší možné místo, aby byl dobrý výhled na vysílač. K vytvoření přípojky v hale jsme potřebovali 45 metrů kabelů,“ popsal Tomáš Skuhrovec. Na druhé straně na budově školy namontovali technici anténu na spodní část již stojícího stožáru. Práce trvaly celkem pět hodin.

 

Dobnet připojuje očkovací centrum

Dobnet připojuje očkovací centrum k internetu

 

Organizační výbor OC poptal možnost připojení u DOBNETu. na základě předchozích zkušeností. „DOBNET jsme si zvolili proto, že s ním dlouhodobě spolupracujeme, pokud vím, má na jedné z našich budov své zařízení a poskytuje nám připojení i při běžném provozu. Navíc jsme s DOBNETem nedávno spolupracovali při připomínce 17. listopadu a vše fungovalo, jak jsme se domluvili. Nevidím tedy důvod, proč nespolupracovat i nadále,“ řekl člen organizačního výboru a zároveň hospodář dobřichovického Sokola Jiří Geissler.

 

Dobnet poskytl připojení k internetu očkovacímu centru

Dobnet poskytl připojení k internetu očkovacímu centru

 

Počet přečtení celkem: 312 , z toho 1 dnes