Navigace:Úvodní stránka>Počítače>Vyčistěte svůj počítač kvalitně, volně dostupné programy to často neumějí

Váš počítač či notebook zpomalují nepoužívané soubory, historie, mezipaměť a další nepotřebná data. Řešením může být instalace programu, který by měl umět počítač vyčistit a těchto souborů zbavit. Existuje mnoho takových programů, ovšem ne každý svůj účel splní.

Jedná se hlavně o volně dostupné programy, které jsou ke stažení zdarma, například CCleaner, Click&Clean nebo Comodo System Cleaner a jim podobné. Nabízejí vyčištění historie, mezipaměti a dalších dat operačního systému či internetových prohlížečů včetně čištění systémových registrů.

Tyto jednoduché programy ale někdy neodvedou svou práci kvalitně. „Odstranění 100 MB dat z cache prohlížeče nebo smazání pár GB starých dat ve skutečnosti počítač nijak zvlášť nezrychlí, spíš naopak – při dalším spuštění musí prohlížeč všechna smazaná data znovu stáhnout a obnovit, takže zrychlení se rozhodně nedočkáte,“ vysvětluje vedoucí technik poskytovatele internetu DOBNET.cz Miroslav Hofbauer.

Pokud tedy potřebujete svůj počítač či notebook opravdu dobře vyčistit, prohlédněte si nejprve všechny složky, smažte z nich programy, které už nepoužíváte, a přesuňte fotky a videa na externí disk. Tím se vašemu zařízení opravdu hodně uleví. S takto získaným výkonem už možná budete spokojeni. V opačném případě, a nechcete-li investovat řádově stokoruny s nejistým výsledkem, svěřte čištění raději do rukou odborníků. Profesionální vyčištění počítače, a to jak systémové, tak fyzické, není drahé. Jednou za pár měsíců si ho váš počítač zaslouží. Navíc budete mít záruku profesionálně odvedené práce s důrazem na rychlost a potřeby počítače.

Počet přečtení celkem: 665 , z toho 1 dnes